Билбао запази интригата преди реванша с Атлетико

Билбао запази интригата преди реванша с Атлетико | StandartNews.com

Мадрид. Атлетико Мадрид победи с 1:0 Атлетик Билбао като домакин в първи четвъртфинален двубой за Купата на Краля. Така интригата се запази и всичко ще се реши след седмица на новия стадион на баските.

Очакванията за здрава битка се оправдаха, като и двата отбора търсиха победата от първата минута. Защитата на „дюшекчиите" обаче се представи страхотно и не позволи на Билбао да отбележи.

Единственият гол падна малко преди края на полувремето, в 41-ата минута, когато след центриране от корнер Диего Годин се озова на отлична позиция и разстреля Яго. Малко след това пък съдията спести червен картон на Диего Коща.

През втората част Де Маркош и Рико имаха възможности за Билбао,но Куртоа се намеси успешно.

Пет минути преди края Годин беше близо до нов гол, но не успя да насочи топката в опразнената врата.

Победителят от този сблъсък ще се изправи срещу Реал Мадрид или Еспаньол, като в Барселона „кралете" биха с 0:1.