Барса се класира за 1/4-финалите за Купата

Барса се класира за 1/4-финалите за Купата   | StandartNews.com

Мадрид. Барселона очаквано се класира за ¼ финал за Купата на Краля, след като спечели с 2-0 гостуването си на Хетафе.

Меси започна в стартовия състав, като си партнираше в предни позиции с Кристиан Тейо и Неймар. Бразилецът обаче, получи травма в глезена и напусна игрището в средата на първата част. На негово място се появи Алексис Санчес.

През първото полувреме Барса не създаде почти нищо по-опасно пред вратата на Хетафе, но все пак в 44-ата минута Тейо центрира от ляво и Лео Меси засече за 0-1.

Втората част не предложи нещо по-различно. Барса създаде няколко интересни ситуации, а домакините отговориха с опасни контри. Така се стигна до 63-ата минута, когато Меси се подигра със защитата на Хетафе. Той премина като на парад през 4-ма играчи, залъга вратаря и на опразнената врата не сгреши за 0-2.

До края на мача, „каталунците" имаха още няколко възможности, но озовалият се очи в очи с Кодина Меси не успя да го преодолее.

Така с общ резултат 6-0 Барселона се класира за следващата фаза на турнира, където ще срещне Леванте.