Англия смаза Чехия (ВИДЕО)

"Трите лъва" биха с 5:0 в нашата група

Англия смаза Чехия (ВИДЕО) | StandartNews.com

Англия стартира повече от гръмко мачовете си в квалификационна група „А” за UEFA EURO 2020, побеждавайки Чехия с 5:0. Така англичаните демонстрираха какво отношение ще имат към отборите в първа група за Евро 2020, където присъства и отборът на България. По-рано днес „лъвовете” направиха реми – 1:1, срещу Черна гора.

Рахийм Стърлинг даде аванс на Англия в 24-ата минута, а в самия край на първата част Хари Кейн удвои от дузпа. Второто полувреме дойдоха нови два гола на Стърлинг (62’ и 69’), за да може крилото на „трите лъва” да оформи своя хеттрик, а в 84-ата минута Томаш Калаш си отбеляза автогол.

Така след първия рунд на групата Англия поведе очаквано парада, като е с три точки на върха. България остава на второ място, а Черна гора е трети със същите показатели. Косово е четвърти, но все още няма среща, а поражението на чехите ги прати на последното място.