И Пиронкова си тръгва от Рио

И Пиронкова си тръгва от Рио  | StandartNews.com

Немска психоложка използва уменията си, за да спре Цвети Пиронкова на старта на тенис турнира в Рио. 37-ата в света Лаура Зигмунт загуби безславно първия сет от българката с 1:6. Преди старта на втория обаче тя реши да вкара в ход наученото в университета. Тя поиска прекъсване и изчезна от хола за 15 минути. В това време Пиронкова застина и дори почна да прави крос на корта докато чака Зигмунт. Ходът на германката даде ефект и след като губеше на старта на втория сет с 1:2 успя да обърне резултата до 6:4. В третия сет Пиронкова почна с 0:2, но успя да изравни до 2:2. В този момент обаче и късмета започна да работи за германката и тя вкарваше и невъзможни топки. В същото време Пиронкова рухна психически и загубата не закъсня - 2:6. Мачът продължи точно 122 минути. Опора за Пиронкова на трибуните на корт №7 освен съпругът и Михаил Мирчев бяха и група български фенове живеещи в Рио, както и големите шампиони Тереза Маринова и Йордан Йовчев, които са част от екипа на БНТ за олимпиадата.

Загубата остави България без тенисисти в турнира по тенис на олимпиадата. Пиронкова, която е известна освен като отлична тенисистка и като рекламно лице на Fibank не сбъдна мечтата си да достигне за първи път до 3 кръг на олимпиада.