Кукушева хвърли бомба. Кой прави хляба на България?

Истинска бомба хвърли Мариана Кукушева, председател на Националния браншови съюз на хлебарите и сладкарите, по време на форума на „Стандарт” „Да! На българската храна”, който за 17-та година традиционно събира власт и бизнес преди великденските празници, за да решава проблемите на агросектора.
Няма кой да прави хляба на България. От другия месец хлябът на България ще се прави от индийци, пакистанци и афганистанци, заяви Кукушева. Причината е, че няма квалифицирана работна ръка.
И това на фона на защитените професии „Хлебар” и „Сладкар”. Нито един от младежите, завършили професионалните училища с тези специалности в последните 6 години, не е постъпил на работа в бранша, каза Кукушева. И заяви: „По-добре тогава да го няма това специализирано и професионално обучение. И да не плаща държавата толкова много за тези училища. Ефектът е нулев.”.
Всички новини от категория ДА! На българската храна.
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com
Напрежението в Северно Косово расте. Сълзотворен газ
Костадинов отсече. Каза кой да бъде вкаран в затвора
Изненада! Кого пращат САЩ у нас
Мрежата кипи! Овации за Радев, гняв срещу "Промяната"
Радев с първи думи за Къро
Нинова скочи на Радев! Обвиненията
Пълен обрат за кюлчетата на Борисов