Здравеопазване

Спасение за учителите. От понеделник ги ваксинират

България очаква 4,5 милиона ваксини от AstraZeneca

От другата седмица ще има възможност да започне имунизацията на учителите, които желаят да им бъде поставена COVID ваксина. Това съобщи здравният министър проф. Костадин Ангелов в Симитли, където е заедно с премиера Бойко Борисов.

По-рано днес Ангелов съобщи, че България очаква 4,5 милиона ваксини от AstraZeneca, които ще стигнат за близо 2,5 милиона души. Първата доставка е от 500 000 дози.

Ваксинацията срещу коронавируса у нас протича успешно, каза Ангелов. В същото време директорът на Националния център за заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев увери, че до август у нас ще има 1,5 милиона ваксинирани българи.

„За радост броят на оздравелите от коронавируса всеки ден трайно се увеличава, все по-малко са пациентите в интензивните структури, изписват се повече българи и то при най-меките мерки“, каза в Симитли и премиерът Борисов.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай