Примката се затяга! Киселова с горещи новини за имунитетите на дерибеите

Свалянето на парламентарната защита на Ибрямов и Рангелов влиза в пленарна зала

Примката се затяга! Киселова с горещи новини за имунитетите на дерибеите | StandartNews.com

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова направи изказване във връзка с исканите от и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов имунитети на депутати.

„На следващата парламентарна сесия ще бъдат поставени отново въпросите за имунитетите“, заяви тя.

Припомняме, че преди повече от седмица Сарафов изпрати писмо до Киселова относно имунитетите на шестима народни представители, свалянето на които беше поискано през февруари 2025 г.

На 4 февруари в парламента бяха внесени повторни искания за сваляне защитата на дерибеите на Доган Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов по две отделни разследвания. Първият е обвиняем за търговия с влияние и подкупи, вторият - за купуване на гласове. Ибрямов бе заловен на паркинг със 100 000 лева белязани пари. 

На 27 февруари парламентът беше сезиран с искания за разрешение за провеждане на наказателно преследване срещу още четирима народни представители - Йордан Тодоров, Ивайло Чорбов, Славчо Крумов и Никола Димитров, с цел привличането им в качеството на обвиняеми за ред престъпления, извършени пред сградата на Представителството на Европейската комисия в България на 22 февруари.

„Колегите от АПС не са част от Споразумението за управление. Те са се присъединили с отделен протокол и подкрепят политики, така че това решение можеше да бъде очаквано“, коментира Киселова по отношение на оттеглянето на дерибеите от управляващото мнозинство.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай