Общество

Криза с тока! Хоум офисът се връща

Предложението е на Международната агенция по енергетика

Криза с тока! Хоум офисът се връща

Хоум офисът може да се върне с пълна сила. За да бъде овладяна енергийната криза, Международната агенция по енергетика призова правителствата да насърчат работата от вкъщи, както и да се намали скоростта на шофиране по магистралите, съобщава БНТ.

Сред препоръчаните мерки са също въвеждане на по-евтин или безплатен обществен транспорт и ограничаване пътуването със самолети. По оценки на агенцията светът е "изправен пред най-голямата заплаха от енергийна сигурност в света".

Много азиатски държави вече въведоха мерки за ограничаване на потреблението. В Бангладеш климатиците не могат да охлаждат под 25 градуса.

Пакистан и Филипините въведоха 4-дневна работна седмица. В някои страни училищата и университетите работят с намалено работно време.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай