Горещо от МОН! Има ли решение за основното образование

След думите на министър Красимир Вълчев

Горещо от МОН! Има ли решение за основното образование | StandartNews.com

Източник: БГНЕС

Заради множество интерпретации на думите на министър Красимир Вълчев пред медии в Луковит, от МОН категорично подчертават, че към този момент няма решение или обсъждане за връщане към завършване на основно образование в 8-ми клас.

Реформа в училище! Ключов ход за основното образование

Предстои да предложим на максимално широко обсъждане въпроса за образователната структура – кой етап до кой клас е. Това каза министър Красимир Вълчев в отговор на журналистически въпроси днес.

По думите му е нужен задълбочен анализ на съществуващото положение и обмисляне на различни варианти за дългосрочни промени.

"Нужно е да анализираме дали трябва да продължат учениците да завършват основно образование в 7. клас. Когато аз бях ученик то се завършваше в 8 клас. След това бе свалено с една година. Виждаме, че това дава негативни резултати, не виждаме нито едно положително нещо от това решение. Но виждаме препускане от децата и догонване на материала", каза министър Вълчев. Затова и МОН ще инициира обществено и експертно обсъждане по темата.

Едва след като се направи анализ и обсъждане биха могли да се коментират потенциални промени – за завършване на основно образование в по-горен клас и от коя учебна година най-рано може да се случи подобна промяна.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай