Париж. Изкусен крадец, който извършвал престъпленията си с поглед, разкриха френските власти. Парижката полиция арестува сервитьор, който успявал да запомни 16-цифрените номера на кредитните карти на своите клиенти и допълнителния 3-цифрен код за сигурност, съобщи британският вестник "Телеграф".
Сервитьорът, на 19 години, успял да запамети данните на най-малко 300 кредитни карти. След това той продавал номерата на съучастници, които успели да откраднат близо 350 хиляди лири (около 400 хиляди евро). Някои от жертвите на измамата според полицията са били туристи, които са разбрали за натрупаните сметки по картата им едва след като са напуснали страната.
Полицията се опасява, че жертви на изкусния измамник може да са станали още десетки туристи. Разследването на измамника продължило три месеца. "Измамникът явно има феноменална памет, която може да служи за много по-добри цели", заявили от полицията. "Отне ни време, докато установим къде точно са извършени кражбите на кредитните карти. Освен това ни бе трудно да разберем как крадецът успява да се сдобие с подробности, без да краде картите", обясняват от полицията.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com