За пореден път! "Лъвовете" изпуснаха победа в края

Равенство в приятелската среща с Азербайджан

За пореден път! "Лъвовете" изпуснаха победа в края | StandartNews.com

По стар лош обичай, националният ни тим изпусна победа в последните минути на мача.

Този път това стана при гостуването в приятелска среща на Азербайджан, завърши с равенство 1:1.

Контролната среща започна с лек домакински натиск, който можеше да доведе и до гол в мрежата на България.

България дочака отлична голова ситуация в 37-ата минута. Без малко, Кирил Десподов можеше да отбележи гол-близнак на този, който вкара на Танзания.

Играчът на годината на страната насочи много прецизно от фаул, но вратарят на Азербайджан се протегна максимално, за да избие влизащата под гредата топка.

В края на полувремето домакините също имаха сериозен шанс, но намесата на Дюлгеров ни спаси.

През второто полувреме, влезлият на  смяна вратар Светослав Вуцов трябваше да прави ключово спасяване. Емин Махмудов изскочи от дълбочина и успя да стреля глава, като бе спрян единствено от отличната намеса на нашия страж.

Чудесен гол за "лъвовете". В 58-та минута Филип Кръстев откри резултата след взаимодействие с Десподов.

Той като стреля технично от много малък ъгъл и запрати кълбото в далечния ъгъл на слисания азерски вратар.

„Лъвовете“ тотално можеха да „приспят“ Азербайджан в 67-ата минута. Лукас Петков задължи Десподов да отбележи от няма и десетина метра, но капитанът на България разочарова с изстрел покрай гредата.

Четвърт час преди края Бадави Гусейнов се втурна към втора греда и засече центрирането на свой колега, което завърши с шут единствено в аут.

Натискът на азерите се увеличи в края на срещата и имаше трудни минути за нашите национали.

Все пак не се стигаше до чисто голово положение.

Дойде обаче и такова!

Азерите организираха добра акция през зоната на Галчев, завършила с прострелно подаване, успоредно на голлинията. Появилият се като смяна Гурбанлъ бе останал непокрит и вкара за равенството 1:1.

Така след победата над Танзания тимът на Илиян Илиев пропусна да се поздрави с нов успех във втората контрола.