ВАР спаси Рома срещу Интер

Дербито на "Олимпико" завърши 2:2

ВАР спаси Рома срещу Интер | StandartNews.com

Отборите на Рома и Интер завършиха 2:2 на "Олимпико" в дербито от поредния кръг в италианската Серия А. Балде Кейта даде аванс на гостите с попадение в 37-ата минута. Играчите на Рома изравниха с красив гол на Дженгиз Юндер в 51-ата минута. Турският национал се разписа с мощен шут от далечна дистанция.
Капитанът на Интер Мауро Икарди даде отново преднина на своя отбор в двубоя в 66-ата минута, след като засече центриране от ъглов удар на Марсело Брозович.  Седем минути по-късно Александър Коларов изравни след точно изпълнение на дузпа. Наказателният удар беше осъден заради игра с ръка на Брозович в наказателното поле. Първоначално главният съдия Джанлука Роки не отсъди дузпа, но след помощта на системата ВАР промени решението си.
Интер запази третото си място в класирането на Серия А с 29 точки, а Рома е на седма позиция с 20 точки.