Валери Божинов срази Левски, после се извинява

Врачани унижиха "сините" с 3:1 на "Герена"

Валери Божинов срази Левски, после се извинява | StandartNews.com

Падналият ангел на родния футбол Валери Божинов изригна на "Герена" и с два гола донесе сензационната победа на врачанския Ботев с 3:1 над Левски. Загубата отдалечи "сините" на 7 точки от лидера Лудогорец, като и на 4 от ЦСКА. Третият гол за гостите заби друг бивш играч на Левски -Валери Домовчийски.  Двамата голмайстори обаче не се зарадваха на попаденията и се извиниха на феновете на Левски, които преди срещата ги посрещнаха с аплодисменти.
Първите два гола в мача паднаха след смешни дузпи за съмнителни падания в наказателното поле. Домакините откриха резултата след точно изпълнение от бялато точка  на Давиде Мариани в 20-ата минута. Божинов изравни също от 11-метров наказателен удар в 34-ата минута, а в 76-ата вкара втори гол. Крайното 3:1 за Ботев оформи Валери Домовчийски в края на срещата. Домакините скъсаха нервите на публиката с куп пропуски, а  два пъти нацелиха и гредите. В заключителните секунди на срещата Тиам от Левски получи втори жълт картон и бе изгонен. Малко преди това реферът Кабаков отстрани и треньора на домакините Славиша Стоянович за оспорване на съдийско решение, за което по принцип беше прав, тъй като топката не беше напуснала терена, а страничният рефер отсъди тъч в полза на врачани.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:3

1:0 Давиде Мариани 20 д.
1:1 Валери Божинов 34 д.
1:2 Валери Божинов 76
1:3 Валери Домовчийски 87

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 3. Белаид, 4. Горанов, 7. Паулиньо, 8. Мариани, 19. Цветкович, 22. Рейш, 23. Тиам, 28. Яблонски, 29. Костов, 32. Обертан

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 11. Васев, 86. Божинов, 37. Керчев, 14. Генов, 6. Гаджев, 71. Стоев, 19. Михайлов, 18. Миланов, 26. Иванов, 94. Ненов