Уругвай и Мексико гледат уверено към Мондиал 2014

Уругвай и Мексико гледат уверено към Мондиал 2014 | StandartNews.com

Рио. Уругвай и Мексико гледат уверено към финалите на Мондиал 2014, след категорични успехи в първите си мачове от баражите в надпреварата.

Уругвай разгроми като гост Йордания с 5:0 в първия бараж за Световното първенство в Бразилия догодина. Голеадата откри в 22-та минута Перейра, а в 42-та Стуани удвои. През втората част йорданците допуснах още 3 гола. Техни автори бяха Лодейро /69-а минута/, Родригес /78-а минута/ и Кавани /90+2 мин./

На стадион "Ацтека" в Мексико Сити Мексико разби победителя от зона "Океания" Нова Зеландия с 5:1. За домакините вкараха Агилар в 32-та минута, Хименес в 40-ата, Пералта в 48-та и 80-ата и ветеранът Рафа Маркес в 84-та. Почетният гол за "кивитата" отбеляза Джеймс в 85-ата минута.