ЦСКА с втори мач без победа в Гърция

ЦСКА с втори мач без победа в Гърция | StandartNews.com

Отборът на ЦСКА завърши наравно с гръцкия "Пантракикос" (Комотини) 2:2 в контрола, изиграла се в Гърция.

Първото попадение бе дело на Момчил Цветанов в 23-ата минута. Милен Кикарин получи пас от Борис Галчев и намери Цветанов, който с удар по земя опъна мрежата. Две минути по-късно Дичев увеличи авасна, след като отбеляза на празна врата.

При първата си по-сериозна атака домакините успяха да вкарат гол. В 38-ата минута Уотсуканидис намали на 1:2 с глава, след центриране от корнер.

"Червените" създадоха първото си опасно положение в 10-ата минута. Станислав Маламов излезе на стрелкова позиция и без подготовка се опита да открие резултата, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута малко не достигна на българския отбор да отбележи трети гол. Крилото се опита да прехвърли стража на гърците, но Пападопулос изби със сетни усилия в корнер.

В началото на втората част защитата на "армейците" се пропука сериозно на два пъти и само късметът и неумението на младите играчи на гръцкия тим пред гола спасиха ЦСКА. Наложи се Анатоли Господинов да спасява чиста голова ситуация, тъй като състезател на Патракикос излезе сам срещу него.

В 58-ата минута Цветанов бе заел добра позиция в наказателното поле и успя да отправи изстрел с глава, който попадна право в обсега на стража на домакините.

В 83-ата минута Преслав Йорданов пропусна сам срещу вратаря. Нападателят пробва да прехвърли стража на домакините, но опитът му се оказа неуспешен.

Христо Янев направи седем промени в сравнение със срещата с Ксанти. Гръцкият отбор излезе със селекцията си до 20 години, като има момчета, които са на 18 и 19 години. ЦСКА е подкрепян в Гърция от агитка от 15-20 човека.

ПАНТРАКИКОС - ЦСКА 2:2

0:1 Цветанов 23