Тотнъм не се затрудни със Суонси

Тотнъм не се затрудни със Суонси | StandartNews.com

Тотнъм спечели гостуването си на Суонси с 3:1 в първия двубой от неделната програма на 22-ия кръг в Премиър лийг.

Роберто Солдадо бе оставен на резервната скамейка, a атаката на гостите беше водена от Емануел Адебайор.

В първите минути по-активни бяха домакините, като Юго Лорис отрази опасни удари, а в 25-ата минута удар на Бони срещна напречната греда.

Противно на логиката, Тотнъм поведе в 35-ата минута чрез Адебайор. В началото на второто полувреме, в 53-ата минута, Чико Флорес си отбеляза автогол и преднината на гостите се удвои.

В средата на втората част, в 71-ата минута, Адебайор не сбърка за 0:3, а в 78-ата минута гостите върнаха едно попадение. Вилфред Бони засече центриране на Лама и прати топката във вратата на „шпорите".

След победата Тотнъм се изравни по точки с Ливърпул и заема пето място, докато Суонси е на 15 -ата позиция с актив от 21 точки.