Торонто е на победа от първа титла в НБА

Шампионите от Голдън Стейт губят втори пореден мач от финалната серия

Торонто е на победа от първа титла в НБА | StandartNews.com

Баскетболистите на Торонто записаха втори пореден успех като гост на шампиона Голдън Стейт с105:92 точки и поведоха с 3:1 успеха във финалната серия за титлата в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.  Така Торонто е само на победа от детрониране на шампионите и спечелване на първи трофей в историята си. Със силна игра в защита през първата четвърт домакините дръпнаха с 23:12, но съперникът съкрати изоставането си до 42:46 на почивката. Торонто постепенно изравни, а след 61:61 в последните четири минути на третата част използва серия от 18:6, за да дръпне със 79:67 и до края на позволи разликата да падне под 10 т. Канадците успяха да опазят звездата на съперника Стеф Къри, който вкара 27 точки, но записа едва две тройки от девет опита. Клей Томпсън беше най-резултатен за домакините с 28 точки. Кауай Ленърд завърши с 36 точки за победителите, 17 от които в решителната трета четвърт, като добави и 12 борби.

Резервата Серж Ибака допринесе с 20 точки, а Паскал Сиакам добави 19.

Само веднъж в историята отбор, който изостава с 1:3 победи във финалната серия, стига до титлата.

Това беше Кливланд през 2016 година именно срещу Голдън Стейт.

Торонто може да стигне до трофея още в понеделник вечерта в собствената си зала.