ТК „ДЕМА” с двама финалисти в регионалния шампионат

ТК „ДЕМА” с двама финалисти в регионалния шампионат | StandartNews.com

София. На кортовете на СК „ДЕМА" днес завърши регионалното първенство на София по тенис до 10 г. за наградите на ОББ. Много добре се представиха състезателите на домакините – Н. Керемедчиев и Д. Глушкова, които достигнаха до финалите. В спора за първото място Н. Керемедчиев бе надигран от И. Дечев (Левски) с резултат 4:5, 0:4. Победителка при момичетата е сестрата на Сесил Каратанчева – Леа (СфТК) 4:2, 4:1. Поради малката възраст на състезателите се играеше до 4 гейма. Турнирът бе подкрепен от минерална вода „Девин" и сладоледите „Дарко".

Наградите на победителите връчиха лично представители на ОББ. "За нас е гордост и удоволствие да бъдем партньори на спортно събитие, което дава възможност на прохождащите таланти в тениса да реализират първи успехи на корта", заяви по време на награждаването Анка Костова, директор „Връзки с обществеността и спонсорства" на Обединена българска банка. "ОББ има дългогодишна традиция в подкрепата за спортни инициативи, които поощряват здравословния начин на живот и дават позитивен фокус на младите хора", допълни тя. ОББ ще партнира и на турнира „Мастърс" през есента, когато на кортовете един срещу друг ще застанат финалистите от регионалните първенства по тенис в цялата страна.