Тежка загуба за Лудогорец в Турция

След груби грешки в отбрана

Тежка загуба за Лудогорец в Турция | StandartNews.com

"Лудогорец" загуби от чешкия "Теплице" с 1 на 3 в среща от подготвителния лагер на Орлите в Турция.

Двубоят започна по-добре за "Лудогорец" и българите откриха резултата в 14-ата минута. След половин час игра тимът на "Теплице" успя да изравни с известна доза късмет. Петър Хронек получи на границата на наказателното поле вдясно по нападението на чехите и реши да стреля. Топката рикошира коварно в тялото на Дени Групер, описа странна парабола и остави безпомощен вратаря на разградчани за 1:1.

Втората част започна кошмарно за българския шампион. Само в рамките на една минута и няколко секунди, Лудогорец допусна две попадения след груби грешки в отбрана. Първо резервата Нашименто сгреши фатално, подарявайки топка на Абдала Гнинг, който макар и трудно, успя да бутне топката покрай вратаря на разградчани – 1:2.

Буквално секунди по-късно след подновяването на играта от страна на орлите от центъра, Атанас Пемперски също се опита да върне топката към своя вратар, но пасът бе къс и бе пресечен от Гнинг, който този път доста по-лесно преодоля българския страж за 1:3.