Сребро за сестри Стоеви в Базел

Европейските шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха сребърни медали на турнира по бадминтон от Световните Суперсерии 300 в Базел (Швейцария) с награден фонд 140 хиляди долара, съобщи бнр. Третите поставени в основната схема българки загубиха на финала от Перли Тан и Муралитаран Тинаах от Малайзия с 19:21, 12:21 за 43 минути.
Сестрите започнаха неубедително мача и отстъпваха с 3:11 при първото техническо прекъсване, но след това показаха характер и стигнаха до обрат - 19:17.
Съперничките им обаче успяха да вземат четири поредни точки и да затворят първата част.
Във втория гейм до средата се игра равностойно, след което Тан и Тинаах направиха серия от 9:0 за 19:10 и без проблеми стигнаха до крайния успех.
Сестри Стоеви са вицешампионки в Базел от 2017 и 2018 година, а през 2019-а отпаднаха на полуфиналите.
Шокиращи подробности за 25-годишната полицайка с дрог...
Невероятна развръзка с трите изчезнали момичета. Ето...
Дойде развръзката за изчезналия студент
Кирил Петков спешно търси 20 000 човека
Знаков обвинител даде рецепта за разследването на гла...
Почина авторът на култов анимационен герой
Македонците не спират. Огън и жупел по нас