Славия с първа загуба от ноември

Берое би 4:2, Камбуров бележи гол №232

Славия с първа загуба от ноември | StandartNews.com

Футболистите на Берое победиха с 4:2 като гост Славия в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. В деветата минута Галин Иванов стреля към вратата на гостите, топката се удари в гредата и във вратаря Душан Перниш, след което влезе в мрежата на старозагорци. "Зелените" отговориха мигновено и само четири минути след това Стив Фуртадо центрира отдясно и оставеният непокрит Алиун Фал отблизо изравни за 1:1. В 35-ата минута Емил Виячки сгреши пред наказателното поле, подарявайки топката на Фал, а след това бе принуден да фаулира нападателя в наказателното поле. Мартин Камбуров лесно вкара отсъдената дузпа за своя гол № 232 в елита. В последната минута преди почивката Галин Иванов се разписа за 2:2 след далечен удар и рикошет в Теди Мазаг. В 53-ата минута Крум Стоянов се разписа във вратата на Стериакис след центриране на Фуртадо. Алиун Фол реализира четвърто попадение във вратата, пазена от Стериакис, след нова груба грешка в защитата на "белите". След края на редовния сезон Славия остава на пето място в класирането, а Берое е шести. ПЗагубата е първа за "белите" от ноември 2019 насам. Воденият от Златомир Загорчич състав имаше пет поредни победи през пролетта на 2020 г. Славия прекъсна серията си от 5 поредни победи и общо 8 мача без поражение срещу отбора, който не са побеждавали като домакин от 2012 г.