СК „ДЕМА” събра елита при най-малките

СК „ДЕМА” събра елита при най-малките | StandartNews.com

Водещият спортен клуб в София – СК „ДЕМА" бе домакин през уикенда на отложеното преди месец градско лично-отборно първенство за юноши до 12 г. Участваха 19 състезатели от 7 столични клуба. Спортен клуб „ДЕМА" участва с два отбора.С това още веднъж потвърди водещото си място в работата с деца, които искат да играят тенис.

Състезанието се проведе във формат два от три сета до 4 гейма. След оспорвана надпревара първенството спечели Ивайло Дечев (Лс), който победи на финала Никола Керемедчиев („ДЕМА") с резултат 5:3,2:4,4:0. Трето място си поделиха Калоян Стоянов /Лс/ Борис Цветков („ДЕМА"). С победата си Ивайло Дечев класира на първо място отбора на Левски. Втори е първият отбор на „ДЕМА", а трети – вторият отбор на „ДЕМА".

С участието си с два пълни отбора Спортен клуб „ДЕМА" още веднъж потвърди водещото си място в работата с деца, които искат да играят тенис. Те започват първите стъпки в тенис училището на клуба. При желание за развитие, преминават в отборите, където се прибавят умения и се върви към високо спортно майсторство. В този турнир малките състезатели, някои от които на 10г. показаха, не само, че започват да овладяват основите на тениса,но и че притежават най-важното за спорта качество - характер и воля за победа.