Сити размаза Юнайтед, Роналдо се пули на скамейката

Ерлинг Холанд реализира трети пореден хеттрик в домакински мач, което е рекорд

Сити размаза Юнайтед, Роналдо се пули на скамейката | StandartNews.com

Манчестър Сити разби с 6:3 като домакин Манчестър Юнайтед в един от най-интересните двубои от осмия кръг в първенството на Англия. Шампионите решиха всичко в дербито още преди почивката, запазвайки едната точка пасив след водача в класирането Арсенал.

Ерлинг Холанд реализира трети пореден хеттрик в домакински мач, което е рекорд във Висшата лига.

Звездата Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка за "червените дяволи".

Фил Фоудън даде аванс за Сити още в осмата минута след асистенция на Бернардо Силва. Силната игра на домакините отново даде резултат в 34-ата минута и Холанд направи 2:0 сред подаване на Кевин де Бройне. Норвежецът покачи на 3:0 след само още три минути, а "небесносините" реализираха четвърти гол чрез Фоудън минута преди края на първата част след подаване на Холанд.

Антони върна един гол във вратата на домакините в 56-ата минута след центриране на Кристиан Ериксен, но Ерлинг Холанд оформи хеттрика с осем минути след това.

Влезлият като резерва Антони Марсиал оформи крайното 6:3 след попаденията си в 84-ата минута с глава и в допълнителното време от дузпа.

Манчестър Сити има 20 пункта и е само на точка от лидера Арсенал, докато Юнайтед е на шеста позиция с 12 точки. По-късно днес е двубоят между Лийдс и Астън Вила.