Шабан Мустафа е №1 в Pirin Run

Шабан Мустафа е №1 в Pirin Run | StandartNews.com

Банско. Спазвайки традицията, Банско бе домакин на поредното състезание по планинско бягане и колоездене, Pirin Run. В проявата, организирана от Община Банско, сдружение Маратон и 5kmRun.bg, участваха професионалисти и аматьори на възраст между 15-75 години. Спонсори на събитието бяха "Кемпински Хотел Гранд Арена Банско", ski.bg, Solomon и верига магазини Sport box.

Ден преди маратона се проведе предсъстезателен брифинг в една от конферентните зали на хотела. Регистрацията за участие започна рано сутринта в неделя, а на официалния старт в 10:00 ч. се включиха 77 състезатели.

52 участници пробягаха разстоянието от 13 км, за да достигнат крайната точка – връх Вихрен, а 17 велосипедисти изминаха 27 км и финишираха пред хижа Вихрен на 1,950 м. надморска височина. След това, състезателите се върнаха обратно на старта за награждаването с организиран от хотела транспорт.

Церемонията се състоя следобед на специално построената за целта сцена, в близост до Лоби бар терасата на хотела. Генералният мениджър на "Кемпински Хотел Гранд Арена Банско", Атанасиос Манос (на снимката), лично награди победителите с уикенд ваучери и им пожела успех в бъдещите спортни начинания.

Победител сред мъжете бегачи стана Шабан Мустафа, а Мария Николова бе отличена с първо място при жените. При велосипедистите пръв финишира Михаил Клечеров.