Сестри Стоеви загубиха на старта на мегатурнира в Китай

Българките паднаха от водачките в ранглистата

Сестри Стоеви загубиха на старта на мегатурнира в Китай | StandartNews.com

Еврошампионките по бадминтон на двойки Габриела и Стефани Стоеви отстъпиха в първия си мач от група „Б“ на заключителния турнир на най-добрите, който ще се състои в Гуанджоу, Китай, и е с награден фонд 1,5 милиона долара. Българките, които дебютират на този форум, загубиха от водачките в групата и трети в световната ранглиста Маю Мацумоту и Уакана Нагахара (Япония) 10:21, 16:21 след 36 минути игра. Азиатките започнаха по-концентрирано и задължителната пауза дойде при резултат 11:7 точки. При 20:10 Мацумоту и Нагахара имаха десет геймпойнта и реализираха още първия, след като перото от бекхенд на Стефани Стоева спря в мрежата. Сестрите от Хасково бяха по-мобилизирани в началото на втората част и поведоха с 3:0. Японките се съвзеха и изравниха за 3:3 след разиграване в мача от 77 удара. Българките продължиха да са по-стабилните на корта и отново взеха три точки аванс при 8:5. Почивката дойде при заслужен аванс на нашите от 11:9. Азиатките изравниха и на свой ред взеха преднина от 2 точки. Стоеви изравниха при 15:15. Последва серия на съперничките им от четири поредни точки. При 20:16 Мацумото и Нагахара стигнаха до четири мачпойнта и приключиха при първата възможност след грешка на Габриела Стоева. Българките загубиха и четвъртия мач тази година срещу японките. Габриела и Стефани запазват шансове за класиране на полуфинал.

Утре сестрите, които бяха избрани за най-добри спортисти на Пазарджик снощи, ще играят срещу тайландките Йонгколпан и Китихараку (Тайланд)

Дуетът от Тайланд играе по-късно днес срещу Ли Со Хи/Шин Сьон Чан (Южна Корея).