Румъния със седма европейска титла

Румъния със седма европейска титла | StandartNews.com

София. Женският отбор на Румъния спечели своята 7-а европейска титла в отборното класиране след изключително напрегнат и интересен финал от шампионата на Стария континент по спортна гимнастика в столичната "Арена Армеец".

Съседите ни грабнаха златото с резултат 172,754 т. срещу 170,663 т. за състава на Великобритания, които взимат втори сребърен медал след европейското в Бирмингам преди 4 г. Младият руски тим, воден от звездата Алия Мусафина, остана с бронза и 169,329 т.

Утре ще бъдат разпределени отличията в отделните уреди при девойките (9,30 до 11,10 ч), както и при жените (14,00 до 16,20 ч). Входът е 5 лв.

Правата за отразяване на шампионата са закупени от 14 страни членки на Европейския съюз за радио и телевизионно разпръскване (EBU).