Рафа го направи. Спечели 13-и "Ролан Гарос"

Кралят на клея отнесе Джокера с 3:0 сета и изравни Федерер по титли от Големия шлем

Рафа го направи. Спечели 13-и "Ролан Гарос" | StandartNews.com

Рафаел Надал продължи да пише историята днес. На финала на "Ролан Гарос" Матадора спечели убедително финала срещу Новак Джокович с 6:0, 6:2, 7:5. За Рафа това е рекордна 13-а титла от турнира в Париж и общо 20-а за него от Големия шлем.  По този показатул испанецът изравни Роджър Федерер. Загубата бе първа от игра за Ноле за 2020 г.

Победата днес бе и №100 за Надал на "Ролан Гарос". Мачът продължи по-малко от 3 часа. Това бе и четвъртия финал, който Надал печели в Париж без да даде сет на противника си. През целия финал днес Надал имаше отговор на всеки удар на Ноле. Световният №1 Джокович просто нямаше нито един аргумент срещу Краля на клея. За успеха си в Париж Рафа ще вземе от наградния фонд 1,6 млн. евро. За Ноле остават половината.