ПСЖ на осминафиналите в ШЛ, Милан изхвърли Нюкасъл от Европа

Резултатите от мачовете на 13 декември

ПСЖ на осминафиналите в ШЛ, Милан изхвърли Нюкасъл от Европа | StandartNews.com

ПСЖ направи 1:1 като гост на Борусия Дортмунд и успя да се класира за осминафиналите в Шампионска лига.

В 51-та минута Адейеми откри резултата, а Уорън Заир-Емери изравни. След това след ВАР беше отменен гол на Мбапе.

В другия мач от групата Милан обърна Нюкасъл с 2:1 и продължава към Лига Европа, а англичаните отпадат.

В 33-та минута Жоелитон откри резултата, а Пулишич изравни в 59-та минута. В 84-та минута Чуквезе донесе ценния успех на италианците, които продължава в евротурнирите и на пролет, а Нюкасъл приключва участието си.

В крайното класиране Борусия Дортмунд спечели групата с 11 точки, а ПСЖ завърши втори с 8 точки. Милан е трети с 8, а Нюкасъл е четвърти с 5.

Атлетико Мадрид спечели срещу Лацио директния мач за първото място в група Е.

Мадричани победиха с 2:0 след голове на Гризман в 6-та минута и на Лино в 51-та минута.

Атлетико спечели групата с 14 точки, Лацио са втори с 10 и двата тима продължават към осминафиналите. Фейенорд завърши трети и отива в Лига Европа със 7 точки, а Селтик е на последното място с 2 точки.

В директен мач за класиране Порто победи с 5:3 Шахтьор Донецк в Португалия и продължи към осминафиналите.

Галено откри в 9-та минута, а Сикан в 29-та минута изравни. В 43-та минута отново Галено изведе домакините напред.

В 62-та минута Тареми направи 3:1, а в 73-та минута Естакио си вкара автогол - 3:2. В 76-та минута Пепе реализира за 4:2.

В 82-та минута Консенсао вкара за 5:2, а в 88-та минута Егуиналдо оформи крайния резултат.

В група Н Барселона и Порто продължават напред, след като завършиха с по 12 точки, Шахтьор Донец остана трети с 9 точки и отива в Лига Европа. Роял Антверп завъши 4-ти с 3 точки.

В група G всичко беше ясно още преди последните мачове, пише TrafficNews. Сити спечели групата с 18 точки, РБ Лайпциг завърши втори с 12 точки  и двата тима отиват на осминафинал. Йънг Бойс е трети с 4 точки и отива в Лига Европа, а Цървена звезда завърши на последното място с 1 точка.