Първа лига почна с издънки (ОБЗОР и ВИДЕО)

Фалстарт за Лудогорец, ЦСКА, Левски и Берое

Първа лига почна с издънки (ОБЗОР и ВИДЕО) | StandartNews.com

Българското първенство започна с доста изненади през 2019 година. Никой от четирите отбора в класирането преди кръга на спечели своите мачове. Най-грандиозната издънка стана в Стара Загора, където Лудогорец не можа да вкара на последния Верея (0:0). Новото начало за Левски също не бе очакваното. 1:1 с Локо Пловдив на "Герена" със сигурност не очарова феновете. Любо Пенев почна с разочароваща загуба 0:2 във Варна от Черно море. Берое пък падна от Септември в София 0:1. От това се възползва Ботев, който зае четвъртото място след победа над Славия. Видя се обаче, че "канарите" не играха добре и слабата атака на "белите" им донесе успеха.

Голмайстори
16 гола - Клаудиу Кешеру (Лудогорец), 15 - Станислав Костов (Левски), 13 - Мартин Камбуров (Берое), 9 - Мауридис (ЦСКА-София), , Тодор Неделев (Ботев Пд), 8 - Ахмед Ахмедов (Дунав), Кирил Десподов (ЦСКА-София), 7 - Борислав Цонев (Берое), Валери Божинов (Ботев Вр), Жерсон Кабрал (Левски).

В следващия кръг
На 19 февруари (вторник), от 12,30 ч: Славия - Черно море (Диема спорт), От 15,00 ч: Лудогорец - Ботев Пд (Диема спорт), От 17,30 ч: ЦСКА-София - Ботев Вр (Диема спорт), На 20 февруари (сряда), от 12,30 ч: Дунав - Верея (Нова спорт), От 15,00 ч: Локо Пд - Септември (Диема спорт), От 17,30 ч: Витоша - Левски (Диема спорт). На 21 февруари (четвъртък), от 17,30 ч: Берое - Етър (Диема спорт)