Националите стартират на Мондиал 94 с тежка загуба

Падаме лошо от Нигерия, но после стигаме до четвъртото място

Националите стартират на Мондиал 94 с тежка загуба | StandartNews.com

Точно преди 26 години на 21 юни 1994 година националите ни по футбол направиха фаулстарт на Световното в САЩ срещу Нигерия. Под парещите лъчи на слънцето в Далас момчетата на Димитър Пенев загубиха с 0:3. В 21-ата минута Йекини получава от Финиди и вкарва за 1:0. След гола играчът се оплита в мрежата и протяга ръце, а реакцията му е определена като един от най-великите моменти в историята на футбола. Драмата за нас е в 37-ата минута, когато гол на Стоичков от фаул е отменен, защото съдията е дал двоен удар. Две минути преди почивката Амокачи направи 2:0, а Амунике в 54-ата оформя крайното 3:0 след удар с глава. Благодарение на все още липсващия интернет и трудни комуникации с България Пенев съхранява футболистите от унищожителните критики в София. Така националите се вдигат и стигат до четвъртото място в САЩ 94, което е най-доброто ни класиране на световно в историята.