Наш шампион спечели Балканската лига по канадска борба

Наш шампион спечели Балканската лига по канадска борба | StandartNews.com

Европейският шампион Георги Цветков спечели Балканската лига по канадска борба в супертежка категория. Атрактивната надпревара по силовия спорт се проведе в родния на победителя град Банско.

Състезанието протече изключително оспорвано, като само три точки разделиха шампиона Цветков от втория в класирането турски състезател Ариф Ертем (световен шампион за младежи). С бронзовия медал се окичи друг български състезател - вицеевропейският шампион Марин Панталеев (Бай Марин). Четвъртото място зае Йон Пушкашу от Румъния със 178 точки, а Зоран Латинович от Сърбия остана пети със 166 точки. Българинът Иван Младенов завърши състезанието със 157 точки, като зае шестото място.

Организатори на спортното шоу бяха Клуб „Армспорт" в курортния град и Българската федерация по канадска борба, със съдействието на общината. Любителите на този спорт видяха интересни и непредвидими двубои между най-силните мъже. Състезанието бе на площад „Никола Вапцаров" и събра стотици зрители. В битките участваха осемте най-силни състезатели на Балканите в категория над 100 кг.