Надал с нова победа на "Ролан Гарос"

Матадора вече е на четвъртфинал в Париж

Надал с нова победа на "Ролан Гарос" | StandartNews.com

Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция на тенис. Поставеният под №2 в схемата и носител на 12 титли в Париж, победи Себастиан Корда (САЩ) с 6:1, 6:1, 6:2 за 1:55 часа и продължава да няма загубен сет от началото на турнира. За американеца това е дебютно участие на "Ролан Гарос". Испанецът нямаше никакви проблеми в първите два сета, в които направи съответно два и три пробива и си спечели след само 70 минути игра.
В началото на третата част Надал допусна пробив и изоставаше с 0:2, след което  взе шест поредни гейма и затвори мача.
Испанецът достигна до 42-ия си четвъртфинал на турнир от Шлема.
Носителят на 12 титли от "Ролан Гарос" Надал, който се е устремил към 20-и трофей от Големия шлем, ще играе в спор за място на полуфиналите срещу Яник Синер от Италия, който отстрани Александър Зверев от Германия с 3:1 сета.