НА ЖИВО: Русия - Словакия

НА ЖИВО: Русия - Словакия | StandartNews.com

От 16:00 часа един срещу друг излизат отборите на Русия и Словакия. Мачът е втори за отборите в Група B на Евро 2016. В първите си срещи "сборная" направи 1:1 с Англия, а словаците загубиха с 1:2 от Уелс.

Така селекцията на Ян Козак ще гони задължителни три точки днес, а руснаците от своя страна ще се опитат да надградят точката срещу "трите лъва".

В същото време участието на Русия на Евро 2016 виси на косъм. Ако феновете на тима продължат с изцепките, започнали преди двубоя с Англия в края на миналата седмица.

--

Край на мача. Този път Русия не успя да се добере до точката. Победа за Словакия с 2:1

87' Русия с предимство при владеенето на топката. Над 60 процента. Засега обаче е недостатъчно, за да се избегне поражението.

83' Олег Шатов получи разтежение, а всички смени за Русия са извършени. Все пак той ще остане на терена.

80' Гол за Русия! Грешка при изнасянето на топката от страна на словаците. Топката в крайна сметка стигна до Олег Шатов, който центрира към Денис Глушаков. Последният с глава върна "сборная" в мача.

80' Последна смяна и за Словакия. Роберт Мак напуска терена, на негово място влиза Михал Дюриш.

79' Далечен удар на Павел Мамаев извън наказателното поле, изстрелът обаче е изключително неточен.

76' Последна смяна за Русия. Влиза Роман Широков на мястото на Александър Кокорин.

72' Втора смяна за Словакия. Напуска голмайсторът Владимир Вайс, на негово място влиза Душан Швенто.

68' Двуостра игра след почивката, но никой от двата отбора не може да стигне до по-сериозно положение пред противниковата врата.

67' Смяна за Словакия. Адам Немец влиза на мястото на Ондрей Дуда.

57' Олег Шатов стреля разочароващо от далеч и праща топката високо над вратата на Словакия.

54' Силен удар на Робърт Мак, но Игор Акинфеев е на мястото си и боксира в ъглов удар.

45' Леонид Слуцкий реагира и прави две смени на полувремето. В игра влиза Денис Глушаков на мястото на Роман Нойщедтер. Павел Мамаев влиза на мястото на Александър Головин.

Начало на второто полувреме!

Край на първото полувреме!

45' Словакия с втори гол в самия край на полувремето! Марек Хамшик със страхотно попадение прави резултата 2:0. Хамшик стреля от наказателното поле, топката срещна страничния стълб и се оплете в мрежата зад Акинфеев.

44' След попадението словаците се активизираха, но Русия постепенно изравни играта.

42' Марек Хамшик с мощен удар от дъгата на наказателното поле, но ударът минава над напречната греда на руската врата.

32' 1:0 за Словакия! Владимир Вайс излъга двама бранители на Русия в наказателното поле и не остави шанс на Акинфеев. Страхотно извеждащо дълго подаване на Марек Хамшик.

30' В последните минути Русия се активизира и е все по-близо до откриване на резултата.

28' Страхотен удар на Смолов фронтално срещу вратата на Словакия, топката минава покрай страничния стълб.

22' Дзюба отправи хубав удар с глава, но словаците се справят и топката не влиза във вратата.

18' Головин стреля към вратата на словаците, но разстоянието бе твърде голямо, а ударът неточен.

14' По-активна игра на словаците в началните минути, които стигат до втори удар към руската врата.

10' Първи удар към вратата на Русия след добра контра за словаците. Марек Хамшик стреля отляво по нападението, но изстрелът му отива над вратата, пазена от Игор Акинфеев.

5' Без сериозни положения след пет минути игра.

Леонид Слуцкий пък излиза със същите титуляри от равенството с Англия.

Три промени е  направил Ян Козак в стартовия си състав в сравнение с двубоя с Уелс.