НА ЖИВО: Португалия - Уелс | StandartNews.com

Гледай ТУК

Завърши първият полуфинал на Евро 2016. В него Португалия среща Уелс. Двата отбора се играят на "Стад де Люмиер" в Лион.

Край на мача! Португалия е на финал след успех с 2:0.

Португалия се прибра, а "драконите" опитват всичко за да се върнат в мача. Гарет Бейл пък почна да стреля от всяка една позиция.

Вратарят Хенеси спаси Уелс. Данило се озова почти сам срещу него и стреля. Стражът обаче улови топката преди тя да влезе във вратата.

Бейл стреля мощно, но ударът му бе от много далеч. Патрисио хвана топката.

Португалия изпуска трето попадение. Фонте стреля с глава след корнер, но Хенеси хвана топката.

Нани стреля силно, а вратаря Хенеси не успя да хване топката. Тя попадна в Марио, който обаче не успя да вкара за 3:0.

Роналдо можеше да реши нещата. Кристиано стреля от фаул и топката мина на сантиметри над гредата.

"Драконите" няма какво да губят. Ако искат мечтата им да играят финал да се сбъдне, те трябва да атакуват.

2:0 за Португалия! Само три минути след първия Нани бележи за втори път. Роналдо направи прострелно центриране и Луиш реализира.

1:0 за Португалия! Кристиано Роналдо бележи в 50 минута. Той се извиси след изпълнение на корнер и открива резултата за португалците.

Начало на втората част!

Край на първото полувреме!

Роналдо не успя да вкара най-чистото положение в мача до момента. Марио центрира и Кристиано стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

В последните минути Португалия владее топката, а Уелс се брани. Роналдо и компания обаче не могат да пробият стената.

Двата отбора си размениха по силни 5 минути. Първо португалците владееха топката и не дадоха на Уелс да дишат. Изведнъж "драконите" се окопитиха и показаха зъби в предни позиции. Няма чисти положения за гол.

Бейл центрира опасно след нов пробив. Кинг стреля с глава, но Фонте изби в корнер.

Страхотна индивидуална акция на Бейл. Звездата на Уелс тръгна от собствената си половина и елиминира двама португалци. После той се оказа на стрелкова позиция, отправи удар, но Патрисио хвана топката.

Възможност и за Уелс. "Драконите" изпълниха добре заучено положение от корнер. Гарет Бейл стреля обаче топката мина над вратата.

Първи шанс за Португалия. Жоао Марио стреля след като преди това направи хубаво двойно подаване с Роналдо. Ударът му обаче мина покрай гредата.

Португалците играят непрекъснато с дълги подавания към Нани и Роналдо. За момента това не довежда до чисти голови положения. Кристиано опита задна ножица, но не уцели топката.

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо стартира доста надъхано мача. Играчът на "Реал" М непрекъснато търси топката.

И двата тима имат известни проблеми. За Португалия централният защитник Пепе е контузен. На негово място влиза Бруно Алвеш.

Големият отсъстващ в състава на Уелс е Арън Рамзи. Халфът е наказан, а на негово място играе Анди Кинг.

Съставите

Португалия: 1. Патрисио, 21. Саореш, 2. Алвеш, 4. Фонте, 5. Герейро, 13. Данило, 16. Ренато, 23. А. Силва, 10. Марио, 17. Нани, 7. Роналдо
Селекционер: Фернандо Сантос

Уелс: 1. Хенеси, 2. Гънтър, 5. Честър, 19. Колинс, 6. А. Уилиямс, 3. Тейлър, 7. Алън, 16. Ледли, 8. Кинг, 11. Бейл, 9. Робсън-Кану
Селекционер: Крис Колман

Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)