На почивката: Ботев не отстъпва на Щутгарт

На почивката: Ботев не отстъпва на Щутгарт  | StandartNews.com

Бургас. Ботев Пд и Щутгарт се оттеглиха на почивката при резултат 0:0. Двата тима излязоха в първи мач от третия предварителен кръг в Лига Европа. Двубоят започна в 20,30 часа и се играе на стадион „Лазур" в Бургас.

Станимир Стоилов не прави нито една промяна от титулярите, която победиха Жрински (Мостар) преди седмица.

Изненадващо пък като титуляр за немците започна 17-годишният нападател Тимо Вернер, за когото това е дебют в евротурнирите.

Началото на двубоя бе равностойно, а най-чистото положение се откри пред домакините в 25-ата минута, когато Тодор Неделев получи отличен пас от Борис Галчев, след което стреля диагонално по тревата, но ударът му бе париран от Свен Улрих.

Ботев Пловдив: 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 83. Сивард Спрокел, 5. Бобан Грънчаров, 14. Веселин Минев (к), 16. Томаш Иршак, 71. Борис Галчев, 7. Мариян Огнянов, 22. Ромарио Кортзорг, 8. Тодор Неделев, 15. Абел Анисе.

Щутгарт: 1. Свен Улрих, 3. Даниел Швааб, 5. Сердар Тасчъ (к), 8. Мориц Лайтнер, 9. Ведад Ибишевич, 15. Артур Бока, 16. Ибрахима Траоре, 17. Тунай Торун, 19. Тимо Вернер, 24. Антонио Рюдигер, 34. Константин Рауш