Локомотив Пд победи Етър, доближи върха

Пловдивчани са на пет точки от водача Лудогорец

Локомотив Пд победи Етър, доближи върха | StandartNews.com

Локомотив Пд победи Етър с 2:0 на свооя стадион и се доближи на 5 точки от водача Лудогорец. Пловдивчани обаче са с два мача повече от шампионите.

Днес на стадион Локомотив привържениците на домакините дойдоха на подкрепят любимия си тим, спазвайки дистанция от две седалки помежду си.

В 76-ата минута Локомотив най-сетне се възползва от по-добрата си игра и успя да поведе в резултата. В прегръдките на своите съотборници попадна новото попълнение Доминик Малонга. Нападателят се разписа в официалния си дебют с глава след добро центриране на Йосип Томашевич от левия фланг

В 83-ата минута Локомотив стигна до втори гол. Пробив на Бирсент Карагарен по десния фланг завърши с негово остро центриране по земя успоредно на голлинията, а Антон Огнянов протегна крак и прати топката в собствената си врата.

Локомотив остава на втората позиция, с временен аванс от 4 точки пред Левски и ЦСКА.