Левски се измъкна от "белия" кошмар на Герена

Сините взеха дербито срещу Славия с 2:0

Левски се измъкна от "белия" кошмар на Герена | StandartNews.com

Левски победи като домакин Славия с 2:0 в мач от 26-ия кръг на редовния сезон в efbet лига.

Успехът дойде след гол на Рикардиньо в 38-ата минута, както и попадение на Марин Петков в последните секунди на добавеното време, след контраатака.

"Сините" се зарадваха срещу един от най-неудобните си съперници, но след почивката доста страдаха и потрепериха за трите точки.

Славия спечели четири от предходните си пет визити на "Герена". А треньорът на "белите" Златомир Загорчич започна мача с четири поредни успеха на този стадион.

И ако Славия си отдъхна в края на първото полувреме, че се оттегли само с гол пасив, след паузата картината коренно се промени.

Гостите диктуваха напълно събитията на терена и създадоха четири отлични ситуации за изравняване.

Вратарят на домакините Пламен Андреев спаси два пъти отблизо удари и също допринесе за трите точки.