Леванте надви Барса за Купата на Краля

Каталунците паднаха с 1:2 в първия мач от осминафиналите

Леванте надви Барса за Купата на Краля | StandartNews.com

Леванте изненадващо победи шампиона Барселона с 2:1 в първи мач от осминафиналите за купата на Испания. За футболистите на Ернесто Валверде това бе първа загуба от 8 мача насам.  Домакините бяха по-добрият отбор в мача и заслужаваха да спечелят доста по-убедително. Те поведоха набързо с два гола, като точни бяха Ерик Кабако в 4-ата и Борха Майорал в 18-ата минута. Барселона върна един гол в 85-ата минута, когато Филипе Коутиньо реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Суарес. В герой за каталунците се превърна вратаря Каспер Силесен, който спаси куп положения.

Севиля спечели с 3:1 гостуването си Атлетик Билбао и почти сигурно си осигури място в следващата фаза на турнира. Нолито, Андре Силва и бен Ядер вкараха за победителите. Сан Хосе стана автор на почетното попадение за Атлетик, а гол на Адуритц в края на първото полувреме бе отменен след справка с видеосистемата за повторения. Бетис и Реал Сосиедад запазиха интригата за реванша, след като завършиха 0:0 на стадион "Бенито Вийямарин" в Севиля.