Лазаров и Донев с "Уайлд кард" за Sofia Open

Двамата стигнаха финала на Държавното по тенис

Лазаров и Донев с "Уайлд кард" за Sofia Open | StandartNews.com

Националният шампион по тенис на открито Александър Лазаров и Габриел Донев се класираха за финала на Държавното първенство по тенис в зала с награден фонд 3000 лева. Така двамата заслужиха "уайлд кард" за квалификациите на четвърто издание на турнира от сериите АТП 250 Sofia Open в началото на февруари. Вицешампионът в надпреварата през 2016 година и номер 2 в схемата Александър Лазаров победи Васко Младенов с 6:2, 6:3 за 78 минути в повторение на финала отпреди три години и взе реванш за загубата си в три сета тогава.

Лазаров спечели първия сет след серия от четири поредни гейма, а във втората част той допусна ранен пробив за 1:2, но след това до обрат. Петият в схемата Габриел Донев се справи с изненадата на турнира Васил Кирков с 6:3, 6:4 за 80 минути. Донев поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет срещу 19-годишния квалификант, а във втората част направи серия от четири гейма, за да дръпне с 5:2. Той сервираше за мача, но Кирков върна единия пробив пасив и намали до 4:5, но за повече нямаше сили. Победителят в утрешния финал ще заработи 950 лева от наградния фонд, а за загубилия остават 550 лева.