"Лацио" в ШЛ след успех над "Наполи"

"Лацио" в ШЛ след успех над "Наполи" | StandartNews.com

"Лацио" ще играе в Шампионската лига през следващия сезон, след като в пряк двубой за 3-ото място в Серия А победи с 4:2 "Наполи".

Селекцията на Рафаел Бенитес, който почти сигурно от другата седмица ще поеме "Реал" Мадрид остана на 5-о място.

Преди двубоя от последния кръг снощи "орлите" трябваше да избегнат загубата, за да запазят мястото си в тройката. Така и стана макар и не лесно.

В Неапол гостите поведоха с 2:0 чрез Марко Пароло (33') и Антонио Кандрева (45'). Домакините обаче успяха да изравнят чрез Гонсало Игуаин (55' и 64'). Между двата гола на аржентинеца пък Пароло напусна играта преждевременно, тъй като си изкара втори жълт и съответно червен картон.

В 71-ата минута и "Наполи" остана с човек по-малко, след като и Фаузи Гулам бе изгонен. Игуаин пък в 76-ата минута изпусна решаваща дузпа.

Ожени Онази (85') и Мирослав Клозе (90') донесоха крайния успех за "Лацио".