Италия излъга Швеция

Италия излъга Швеция | StandartNews.com

Италия победи Швеция с 1:0 в мач от група "Е" на Евро 2016. В герой за Скуадрата се превърна Едер, който се разписа в 88 минута. Нападателят направи за смях шведската защита с мощния си рейд. Силният удар се оказа прекалено голям тест за вратаря на скандинавците Исаксон.

Последнтие секунди на срещата бяха белязани от едно от най-спорните положения в турнира до този момент. Гранквист бе съборен в наказателното поле на Италия. Съдията Виктор Касай прецени, че дузпа няма.

Скуадрата вече може да мисли за следващата фаза на турнира. Възпитаниците на Антонио Конте са с шест точки на сметката си след изиграването на два мача и си осигуриха класирането за следващата фаза.

Нещата за Швеция стават трагични. Златан и компания нямат точен удар в противниковата врата след 180 минути игра, а тимът е пред отпадане. Ерик Хамрен и неговите футболисти са с едва една точка в актива си. Шведите са реализирали само едно попадение и то дойде след автогол в мача с Република Ирландия.

Съставите

Италия: Буфон, Киелини, Кандрева, Флоренци (85 - Стураро), Пеле (60 - Дзадза), Бардзали, Де Роси (74 - Мота), Едер, Пароло, Бонучи, Джакерини

Селекционер: Антонио Конте

Швеция: Исаксон, Йохансон, Гранквист, Олсон, Форсберг (79 - Дурмаз), Ларсон, Екдал (79 - Левицки), Калстрьом, Ибрахимович, Линделоф, Гуидети (85 - Берг)

Селекционер: Ерик Хамрен

Съдия: Виктор Касай (Унг)