Интер излъга Атлетико Мадрид минути преди края

В първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига

Интер излъга Атлетико Мадрид минути преди края | StandartNews.com

Интер победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 у дома в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 13 март.

Първата опасност в двубоя бе на сметката на гостите от Мадрид. Самуел Диаш Лино шутира опасно, но покрай целта.

В 35-ата минута на срещата дойде и първото спасяване на един от двамата вратари. Лаутаро Мартинес пробва удар с глава към Ян Облак, но стражът се справи.

Минути преди края и Маркус Тюрам опита да вкара на Облак, но не го затрудни особено.

Малко след почивката Марко Арнаутович засече центриране на Федерико Димарко, но не намери целта.

Самуел Лино пое топката в наказателното поле на Интер в 56-ата минута и отправи удар, но на сантиметри от лявата греда.

След малко повече от час Марко Арнаутович пропиля великолепно подаване на Лаутаро Мартинес и прати топката над гредата.

Четвърт час преди края аржентинецът можеше да стане герой, но ударът му с глава бе спасен.

Десет минути преди края Интер откри резултата. Лаутаро Мартионес бе изпуснат от защитата на Атлетико, стреля, Облак спаси, но Марко Арнаутович направи добавка за 1:0.

Две минути по-късно Атлетико можеше да изравни, но Лино стреля покрай лявата греда. Алваро Мората също се размина с гол за мадридчани в 88-аата минута, но не уцели гредата след изстрел с глава, пише "БЛИЦ".