Инна Ефтимова с 2 победи на "Нови Звезди"

Топ-атлетите ни загряха за националния шампионат

Инна Ефтимова с 2 победи на "Нови Звезди" | StandartNews.com

Спринтьорката Инна Ефтимова постигна две победи в спринта на лекоатлетическия турнир "Нови звезди" на стадиона на НСА "Васил Левски" в София. Надпреварата е генерална репетиция за състезателите преди Държавното първенство по лека атлетика на открито през следващия уикенд.

Ефтимова спечели на 100 метра с 11.47 секунди, а на 200 метра тя финишира първа за 23.56 секунди. В спринта на 100 метра при мъжете триумфира Петър Пеев с 10.45 секунди, като изпревари с 3 стотни от секундата Светлин Иванов. Иванов пък беше най-бърз на 200 метра с 21.07 секунди, като финишира на 10 стотни пред втория Пеев. Валентин Андреев спечели на чук с личен рекорд от 67.48 метра. Деян Гемижев също записа две победи, макар и с не особено впечатляващи резултати - 15.06 метра на гюле и 53.85 метра на диск.