Гришо със засилка. Прегази слабак

Григор Димитров започна с победа участието на "Мастърс" 1000

Гришо със засилка. Прегази слабак | StandartNews.com

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Индиън Уелс, САЩ с награден фонд 9.5 милиона долара.

Поставеният под №13 в схемата Димитров се наложи над французина Александър Мюлер със 7:5, 6:2 за 1:29 час. Това беше първи двубой между двамата, а Димитров си осигури място в третия кръг. Там той ще срещне друг французин Адриан Манарино, който елиминира Томаш Махач (Чехия) с 6:1, 6:2.

Александър Мюлер започна срещата по-агресивно, направи пробив в третия гейм, след което взе аванс от 3:1. Димитров изравни 4:4, после спечели подаването му и в 12-ия гейм и поведе в резултата.

Българинът направи ранен пробив във втория сет, след което още един и затвори срещата с първия си мачбол.

Димитров има четири победи в четири мача срещу Манарино, а двамата играха за последно през 2022 година във Вашингтон, когато българинът спечели с 6:1, 3:6, 7:5.

Миналата година българският тенисист отпадна във втория кръг в Индиън Уелс, когато заради травма беше принуден да се откаже от двубоя срещу Джейсън Кюблер (Австралия).