Гол номер 33 на Овечкин не помогна на Вашингтон

Сейнт Луис грабна успеха в НХЛ с 4:1

Гол номер 33 на Овечкин не помогна на Вашингтон | StandartNews.com

Сейнт Луис Блус разби с 4:1 при гостуването си лидера в Столичната дивизия Вашингтон с 4:1. Винс Дън вкара първото си попадение от октомври насам, а Дейвид Перън увеличи серията си с точки в мачовете. Гостите от Сейнт Луис вкараха три гола в рамките на пет минути във втората третина, което им гарантира победата. Дън взе шайбата след рикошет от мантинелата и вкара след 33 мача суша, а след това асистира на Перън за 3:1 в края на втората част. Алекс Овечкин откри резултата за столичния отбор още в 7:50 минута на мача след пас на сънародника си Дмитрий Орлов, но това се оказа единственото интересно за домакините. За Овечкин това е гол номер 33 от началото на сезона, който го прави водещ реализатор. И също така остава сам на 6-ото място в листата на НХЛ по голове, отбелязани при числено превъзходство. Видео вижте тук