Германия взе пестеливо групата си

Германия взе пестеливо групата си | StandartNews.com

Германия спечели пестеливо група "С" на Евро 2016. Бундестима победи само с 1:0 в последния си мач Северна Ирландия на "Парк де Пренс" в Париж.

Единственият гол вкара Марио Гомес на празна врата в 30 минута. През целия мач немците атакуваха, но страхотни положения опропастиха Томас Мюлер и Марио Гьотце. Така немците са първи със 7 точки от три мач. Те биха пестеливо Украйна с 2:0 и завършиха 0:0 с Полша.

Северна Ирландия остава на трета позиция в група "С" с 3 точки. За момента тимът е с по-добри показатели от Албания, но ще продължи да очаква развитието в другите групи. Северноирландците ще се надяват да станат един от най-добрите трети тима.

Седем точки събра и вторият в класирането Полша. В последния си мач тимът излъга с 1:0 Украйна на "Стад Велодром" в Марсилия.

Резервата Блашчиковски реализира голът на победата за Полша в 50 минута след страхотна солова акция. Украинците, които напускат турнира без спечелена точка и дори без вкаран гол, играха по-добре. Тимът обаче нямаше късмет да се разпише в този мач.

Преди двубоя селекционерът на Украйна Михайло Форменко обяви, че напуска поста си. Той вероятно ще бъде наследен от легендата Андрей Шевченко.

Статистика

Сев. Ирландия – Германия 0:1

„Парк де пренс", Париж, 40 000 зрители

Сев. Ирландия: 1. МакГавърн, 4. Макоули, 5. Дж. Евънс, 18. Хюз, 20. Каткарт, 8. Дейвис, 13. К. Евънс (84 - 7. Макгин), 14. Далас, 16. Норууд, 11. Уошингтън (59 – 10. Лафърти), 19. Уорд (70 – 21. Магинъс)

Селекционер Майкъл О-Нийл

Германия: 1. Нойер, 3. Хектор, 5. Хумелс, 17. Дж. Боатенг (76 – 4. Хьоведес), 21. Кимих, 6. Кедира (69 – 7. Швайнщайгер), 8. Йозил, 18. Кроос, 13. Мюлер, 19. Гьотце (55 – 9. Шюрле), 23. Гомес

Селекционер Йоахим Льов

Голмайстор: Гомес 30
Съдия: Клеман Тюрпен (Фр)

Украйна - Полша 0:1

"Стад Велодром", Марсилия - 60 000 зрители

Украйна: 12. Пятов; 17. Федецкий, 3. Хачериди, 5. Кучер, 2. Бутко; 14. Ротан, 6. Степаненко; 7. Ярмоленко, 21. Зинченко (73 - 9. Коваленко), 10. Коноплянка; 8. Зозуля (90 - 4. Тимосщук)

Селекционер: Михайло Форменко

Полша: 22. Фабиански; 4. Чионек, 15. Глик, 2. Паздан, 3. Йеджейчик; 21. Капущка (71 - 11. Гросицкий), 10. Криховяк, 19. Желински (45 - 16. Блашчековски), 6. Йодловец; 7. Милик (90 - 23. Щаржински), 9. Левандовски

Селекционер: Адам Навалка

Голмайстори: Блашчековски 54
Жълти картони: Ротан, Кучер (У), Капущка (П)
Съдия: Свен Моен (Нор)