Германия разгроми Португалия с хеттрик на Томас Мюлер

Германия разгроми Португалия с хеттрик на Томас Мюлер | StandartNews.com

Салвадор. Бундестимът разгроми националите на Португалия с 4:0 в първия мач от група G на Мондиала в Бразилия. Свидетел на победата от трибуните стана канцлерът Ангела Меркел.

Бедите за иберийците започнаха от 12-ата минута, когато Жоао Перейра спря с ръка Гьотце в наказателното поле. Сръбският рефер Милорад Мажич отсъди дузпа, а Томас Мюлер откри за 1:0.

Халфът на "Байерн" засенчи Роналдо до края на мача. Той стана първият играч с хеттрик, след като вкара още два в 45-ата и 78-ата минута.

Освен това той провокира Пепе в 37-ата минута. Защитникът на Португалия му нацепи глава и бе изгонен. "Мачът свърши" бяха най-честите коментари в социалните мрежи в този момент.

За Маншафта се разписа и Матс Хумелс в 32-ата.

Германия победи и при прогнозите на животните, които се превърнаха в традиция на големите първенства в последно време. Костенурка, броненосец и пингвин предрекоха още сутринта, че немците ще отнесат Португалия. А Роналдо предизвика съдбата преди срещата. "Никой не може да спечели сам на терена, нито в живота", написа той във "Фейсбук", цитирайки папа Франциск. Съотборниците му обаче го оставиха сам с надеждата най-после да запише победа над Германия. Фен пък го посрещна на стадиона с култов плакат. "Дай ми фланелката си или ме остави да направя бебе на Ирина", гласеше той. Освен Роналдо плака певицата Риана. "Мразя такива мачове. Два любими отбора!", отсече тя.

Германия - Португалия 4:0
Салвадор, "Арена Фонте Нова" - 51 081 зрители

Германия: 1. Нойер, 20. Боатенг, 17. Мертезакер, 5. Хумелс (73 - 21. Мустафи), 4. Хьоведес, 6. Кедира, 16. Лам-к, 18. Кроос, 19. Гьотце, 8. Йозил (63 - 9. Шурле), 13. Мюлер (82 - 10. Подолски)
Селекционер: Йоаким Льов

Португалия: 12. Патрисио, 21. Перейра, 2. Алвеш, 3. Пепе, 5. Коентрао (65 - 19. А. Алмейда), 8. Моутиньо, 16. Мейрелеш, 4. Велосо (46 - 13. Коща), 17. Нани, 7. Роналдо-к, 9. У. Алмейда (28 - 11. Едер)
Селекционер: Пауло Бенто

Голмайстори: Мюлер 12-д, 45, 78, Хумелс 32
Жълти картони: Перейра
Червен картон Пепе (П) 37
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

В другите мачове от понеделник САЩ победиха Гана с 2:1, а Нигерия и Иран завършиха с нулево равенство.