Фурор! Исторически мач на световното по баскетбол

Кой надви САЩ

Фурор! Исторически мач на световното по баскетбол | StandartNews.com

В мач, който ще се превърне в класика за баскетбола, Германия надви САЩ със 113:111, за да се класира за финал за първи път в историята си на световно първенство.

В Манила двата отбора изиграха невероятно ефективен и резултатен двубой, в който европейците успяха да стигнат до успеха и до сблъсък със Сърбия в неделния финал. Американците ще играят за бронза с Канада, информира gol.bg.

Силна трета четвърт даде предимство на Бундестима, който успя да запази разликата дълго време и в последния период и макар и противникът да се върна в сблъсъка, европейският тим спечели. Крилото Андреас Обст пък се превърна в абсолютен герой за победителите.

Германците започнаха уверено и набързо дръпнаха с 25:15 още в средата на първата четвърт след ефективни действия и в двата края на игрището.

Американците обаче не се стреснаха и изравниха още преди края на периода, който завърши при впечатляващото 33:31 за Бундестима.