Фурор! Гришо отива на полуфинал в Шанхай

Димитров постигна най-добрия си резултат за годината

Фурор! Гришо отива на полуфинал в Шанхай | StandartNews.com

Източник: БТА

Григор Димитров постигна най-добрия си резултат за годината, след като се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай с победа над чилиеца Николас Джари със 7-6(2), 6-.4.

Два дни след като срази световния номер 2 Карлос Алкарас, Димитров направи нов много солиден мач и бе безупречен, за да стигне до чист успех и да се класира за полуфиналите, където ще срещне руснака Андрей Рубльов или Юго Умбер от Франция.

Първата ракета на България водеше играта в първия сет, но пропусна една възможност за пробив и се стигна до тайбрек. В него Димитров взе пет от първите шест точки, за да поеме контрол над събитията и се наложи със 7-2. Във втората част Димитров пропусна три точки за пробив, преди все да вземе подаването на съперника си в седмия гейм и скоро след това затвори мача на собствен сервис.