Фиорентина се измъчи срещу Сиена, но се класира за Купата

Фиорентина се измъчи срещу Сиена, но се класира за Купата | StandartNews.com

Флоренция. Фиорентина се класира за полуфиналите за Купата на Италия, след като победи като домакин с 2:1 втородивизионния Сиена.

„Виолетовите" започнаха с всички титуляри, с изключение на Александро Матри.

Домакините започнаха силно и от първите минути натиснаха своя съперник. В 20-ата минута Иличич успя да открие резултата. До края на полувремето Фиорентина имаше няколко добри възможности да удвои резултата.

През втората част гостите неочаквано успяха да изравнят резултата, като в 55-ата минута Джакомаци шокира всички на „Артемио Франки".

Фиорентина започна да атакува настървено и в 75-ата минута защитникът Компер се превърна в герой за своите, реализирайки за 2:1.

„Виолетовите" ще се изправят на полуфинал срещу Удинезе, който в сряда победи Милан като гост с 1:2.

В другия полуфинал Рома очаква своя съперник, който ще бъде определен в сблъсъка между Наполи и Лацио. Рома отстрани Ювентус след победа с 1:0 на „Олимпико".